תהליך הגיור - ילדים

שימו לב, על פי ההלכה היהודית ילדים הם: בנים עד גיל 13 ובנות עד גיל 12 (בר ובת מצווה). ילדים מעל גיל זה מופנים להליך גיור מבוגרים.

פגישה ראשונה

תהליך הגיור מתחיל בפגישת היכרות אישית של המשפחה עם רכז בית הדין, בה אנו מבקשים לשמוע על אורח חייה של המשפחה, על הקשר למסורת ישראל בחיי היומיום ועל המצב האישי והמשפחתי. בפגישה זו נקבע מועד למעמד בית הדין.

חתימה על טפסים

על פי דרישות החוק, על מנת לגייר ילד במדינה ישראל נדרשת הסכמה כתובה של שני ההורים. כמו כן, ההורים מתבקשים לחתום על מסמך משפטי בו הם מצהירים שהם מבינים את התהליך ואת השלכותיו וכן מקבלים על עצמם לגדל את הילד כיהודי.

הגשת מסמכים

לקראת הפגישה עם בית הדין, המשפחה מתבקשת לכתוב מכתב אישי המפרט מדוע חשוב להורים לגייר את הילד שלהם, לתאר את אורח החיים של המשפחה, לפרט על מקומה של היהדות בחייהם ועל החינוך שהילד עתיד לקבל. הדיינים משתמשים במכתב זה לצורך התרשמות ראשונית, והדיון בבית הדין מתקיים על בסיס מכתב זה. בנוסף, ההורים נדרשים לספק מספר מסמכים נוספים להשלמת התהליך.

ברית מילה

בנים שלא נימולו מתבקשים לעשות ברית מילה – הליך זה מתבצע באחריות ההורים. מי שנימול שלא לשם יהדות נדרש לעבור טקס סמלי אשר מכשיר את המילה שלו.

מעמד בית הדין

בית הדין לגיור הוא מעמד המתקיים בפני שלושה דיינים. בכל חודש מתקיימים מספר הרכבי בתי דין, באזורים שונים ברחבי הארץ, כאשר כל דיון מתקיים לגופו. במסגרת מפגש זה הדיינים פוגשים לראשונה את המשפחה, ומשוחחים עמם על הזיקה שלה ליהדות, על הרקע שלה ועל אורח החיים שהיא מנהלת – כל זאת תוך שהדיינים מתבססים על המכתב האישי ומידע שהתקבל מרכז בית הדין.
לכל אורך הדיון נכתב פרוטוקול, הנקרא "מעשה בית דין", שמטרתו לתעד את הליך הגיור, ומשמש את המתגיירים בעתיד במקרה הצורך. במהלך מפגש זה הדיינים מחליטים האם להשלים את הגיור על ידי טבילה במקווה.

טבילה במקווה

הילד המתגייר טובל במקווה (בנוכחות ההורים ובליווי הדיינים) ובכך, למעשה, מסתיים תהליך הגיור.

קבלת תעודת גיור

בסיום הגיור הילד מקבל תעודת גיור מקורית ומסמך "מעשה בית דין" מקורי. כל הטפסים הנלווים נשמרים אצלנו במערכת ממוחשבת.

תמיכה לאחר הגיור

כל המתגיירים שלנו, ובכלל זה הורים לילדים, מוזמנים להצטרף לקהילת המתגיירים שלנו. מי שמעוניין מוזמן לשמור עמנו על קשר רציף, לשאול שאלות, להשתתף בשיעורי העשרה, ועוד. אנו גם מספקים תמיכה משפטית מסובסדת בכל הקשור להגשת בקשה להכרה בגיור על ידי משרד הפנים.

פנייה מהירה

פנייה מהירה

לחץ כדי לסגור חלונית טופס צור קשר מהיר