תהליך הגיור - מבוגרים

פגישה ראשונה

תהליך הגיור מתחיל בפגישת היכרות אישית עם רכז בית הדין – בה אנו מקשיבים לסיפור חייו של המתגייר ומבקשים לשמוע על אורחות חייו, על הקשר שלו למסורת ישראל בחיי היומיום ועל המצב האישי והמשפחתי. רכז בית דין זה ילווה את המתגייר יד ביד לכל אורך התהליך וביחד הם יחליטו מתי יגיע השלב בו המתגייר בשל לקביעת מועד למעמד בית דין.

חתימה על טפסים

לנגד עינינו עומד כל העת האיסור על אונאת הגר, ועל כן כל מתגייר מתבקש לחתום על מסמך משפטי בו הוא מצהיר שהוא מבין את התהליך ואת השלכותיו.

הכנה לגיור

יש מתגיירים שאנו ממליצים להם להתכונן לגיור באמצעות לימודי יהדות, מפגש עם משפחה מלווה או, במידת הצורך, הצטרפות לקהילה. למעוניינים אנו מציעים קורסי הכנה לגיור פרונטליים וקורסים אונליין, בשלוש שפות – עברית, אנגלית ורוסית – ללא תשלום.

הגשת מסמכים

לקראת הפגישה עם בית הדין, המתגייר מתבקש לכתוב מכתב אישי המפרט את הרקע שלו והמתאר את אורח חייו והקשר שלו ליהדות. הדיינים משתמשים במכתב זה לצורך התרשמות ראשונית, והדיון בבית הדין מתקיים על בסיס מכתב זה. בנוסף, כל מתגייר נדרש לספק מספר מסמכים נוספים להשלמת התהליך.

ברית מילה

מי שלא נימול נדרש לעשות ברית מילה – הליך זה מתבצע באחריות המתגייר. מי שנימול אך לא לשם יהדות – נדרש לעבור טקס סמלי אשר מכשיר את המילה שלו. הדבר נכון לבוגרים וקטינים כאחד.

מעמד בית הדין

בית הדין לגיור הוא מעמד המתקיים בפני שלושה דיינים. בכל חודש מתקיימים מספר הרכבי בתי דין, באזורים שונים ברחבי הארץ, כאשר כל דיון מתקיים לגופו. במסגרת מפגש זה הדיינים פוגשים לראשונה את המתגייר, ומשוחחים עמו על הזיקה שלו ליהדות, על הרקע שלו, מצבו המשפחתי, ועל אורח החיים שהוא מנהל – כל זאת תוך שהדיינים מתבססים על המכתב האישי ומידע שהתקבל מרכז בית הדין. לכל אורך הדיון נכתב פרוטוקול, הנקרא 'מעשה בית דין', שמטרתו לתעד את הליך הגיור, ואשר ישמש את המתגייר בעתיד במקרה הצורך. במהלך מפגש זה הדיינים מחליטים האם להשלים את הגיור ובמידה וכן, המתגייר מקבל בפניהם "עול מצוות" ומופנה לטבילה במקווה.

טבילה במקווה

לאחר "קבלת עול מצוות" מול בית הדין, המתגייר טובל במקווה (בליווי הדיינים) ובכך, למעשה, מסתיים תהליך הגיור.

קבלת תעודת גיור

בסיום הגיור המתגייר מקבל תעודת גיור מקורית. כל הטפסים הנלווים נשמרים אצלנו במערכת ממוחשבת.

תמיכה לאחר הגיור

כל המתגיירים שלנו מוזמנים להצטרף לקהילת המתגיירים שלנו. מי שמעוניין מוזמן לשמור עמנו על קשר רציף, לשאול שאלות, להשתתף בשיעורי העשרה, ועוד. אנו גם מספקים תמיכה משפטית מסובסדת בכל הקשור להגשת בקשה להכרה בגיור על ידי משרד הפנים.

פנייה מהירה

פנייה מהירה

לחץ כדי לסגור חלונית טופס צור קשר מהיר